Vrchařská koruna Severu 2019
2. Ročník cyklisticko-turistického nezávodu. Cílem je navštívit 20 vrcholů stanovených pro letošní rok a odeslat nám fotografie
When: -
Where: sever Čech


Česká republika

Historie

Píše se rok 2013. A Moraváci se nudí. Tu přichází Adam Hloch s nápadem jak "vyhnat" lid do lesů a hor - přichází matka vrchařských korun - Vrchařská koruna Valašska. Tento nezávod od té doby zaznamenal skvělý rozkvět. Nejdřív se zapojili cyklisté, poté turisté. Následovaly handikepovaní, následovaly i juniorské verze.
Teď se již píše rok 2018. Vrchařských korun je 19. Ročně motivují tisíce lidí k výletům po naší krásné vlasti. A proto jsem si řekl, že by ani náš krásný kraj neměl zůstat pozadu.
Za všechno může Lenka Eliášová, nezdolná moravanka každým coulem. Která mě poprosila, že přebírá do své péče Vrchařskou korunu Jesenicka. A jestli bych ji nepomohl. A tak jsem se stal jedním z pořadatelů VKJesenicka. A vzhledem k tomu, že jsem z Liberce, bylo by ostudou neudělat takovou zábavnou akci i tady u nás na severu.
A tak to tedy začalo...

Chéma

Aktuality

Co je nového? Co se stalo, co se děje na severu Čech?

Pravidla

„Musíme znát a respektovat pravidla, abychom na ně mohli zapomenout, protože cesta je důležitější než to, co nás na cestu přivedlo.“
Nicméně pár pravidel je nutné dodržet.

Dodržovat fair play, úctu k přírodě. Prosíme o dodržování zákazu vjezdu na kole přes dané lokality. (v případě nejasností doporučuji prostudovat www.cemba.eu), jsem přesvědčen o tom, že cyklista tlačící kolo je také turista.

Zvolit si: kolmo, koloběžkou nebo pěšky.

Absolvovat všechny vrcholy ve zvoleném stylu, nelze kombinovat!!!

Zaslat kompletní fota - selfie z jednotlivých vrcholů na VKSeveru@gmail.com do skončení ročníku. (Fotografie posílejte, prosím, najednou. Klidně můžete využít např. gdisku, onedrive či letecké pošty.


ROČNÍK
KATEGORIÍ
VRCHAŘÚ